Sprawy kryminalne zawsze wzbudzają w człowieku ogromne zainteresowanie. Mamy to do siebie, że często lubimy zajmować się rozwiązaniem takich spraw. Słysząc w wiadomościach jakieś najnowsze informacje, zawsze zaczynamy snuć, kto to mógł zawinić, kto jest osobą odpowiedzialną. Chyba więc nikogo nie dziwi sprawa, że tak chętnie sięgamy po książki kryminalne. Jedną z takich książek, które warto przeczytać jest “Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz“. Autorem jest Maurce Le Blanc. Wśród innych książek tego autora, która może wzbudzić ogromne zainteresowanie jest “Złoty trójkąt”.

“Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz”

To książka, gdzie nie trzeba będzie rozwiązywać żadnych zagadek kryminalnych. To zupełnie inne dzieło, dzięki któremu będzie można poznać… spryt i inteligencję włamywacza. Seria opowieści krótkich o dżentelmenie włamywaczu cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. I pomyśleć, że ta książka ma już ponad 100 lat. Właściwie to ponad 110 lat, ponieważ pierwszy raz pan Lupin zagościł w książce w 1907 roku! Tak, to było tak dawno temu, a całość cieszy się na nowo wielką popularnością. Arsene Lupin to wyjątkowo mądry złodziej, który zawsze pilnował, aby po jego działaniach nie zostały żadne ślady. Przy czym, często rzeczy, które ukradł, oddawał pięknym, nieznajomym kobietom. Do tego znany był z nienagannych zasad wychowania. Książki o tym bohaterze pozwalają zabrać czytelnika w świat niezwykłych, kryminalnych spraw. Pozwalają spojrzeć na złodziejski fach z zupełnie innej strony.

“Złoty trójkąt”

Kapitan Patrycjusz Belval, francuski kaleka wojenny, pomaga kobiecie wyjść cało z opresji. Kobieta, która jest pielęgniarką i nosi pseudonim Mateczki Koralii staje się jego ukochaną. Belval jest nią zafascynowany, ale jak się okazuje – ona ma męża. Tylko, że jej mąż pada ofiarą porwania, tortur, a na sam koniec zostaje on zamordowany. Dla młodej wdowy sprawa jest bardzo przykra. To nie koniec rewelacji, ponieważ okazuje się, że porwanie męża Koralii może być powiązane z opróżnieniem Francji z jej rezerw złota w czasie pierwszej wojny światowej. Do tego Belval i Koralia mają dwie pasuje do siebie połówki ametystu. Na to wszystko w jednym z albumów obydwoje znajdują swoje zdjęcia zestawione razem. Czy to możliwe, że ich spotkanie zostało zaplanowane? Kapitan postanawia wezwać na pomoc Arsene Lupina, który według powszechnego mniemania nie żyje. Tylko najbardziej zaufane osoby wiedzą, że popularny złodziej ma się dobrze i chętnie stawi się do pomocy.