W przeważającej ilości historii kryminalnych, to detektyw tropi. Razem z bohaterami książkowymi lub filmowymi staramy się odpowiedzieć na pytanie – kogo należy aresztować. Wskazanie winnej osoby wcale nie jest takie łatwe, jak wiele osób sądzi. Często bardzo mocno należy napracować się nad tym, aby wpaść na trop właściwej osoby. A co gdyby książki zostały przedstawione z zupełnie innej perspektywy? Tym razem ze strony złodzieja? Jeżeli ktoś szuka takiej książki, to koniecznie powinien on zapoznać się z “Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz” (https://www.taniaksiazka.pl/arsene-lupin-dzentelmen-wlamywacz-maurice-leblanc-p-1448065.html) lub z powieścią pt.”Złoty trójkąt”. Autorami obu książek jest Maurice Leblanc.

“Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz”

Historie o słynnym włamywaczu znowu są na topie. Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o złodzieju, który cechuje się nienagannymi manierami i wyjątkowym sprytem oraz inteligencją, to znaczy, że ma bardzo dużo do nadrobienia. Nie tylko, jeżeli chodzi o książki, ale również o filmy. Maurice Leblanc po raz pierwszy opublikował serię krótkich, ale bardzo treściwych nowel o tym bohaterze już w 1907. Od tej pory na rynku ukazało się już wiele historyjek o tym bohaterze, które doczekały się nawet nowych wydań. To nie wszystko. Twórcy filmowi zaczęli również bazować na tym bohaterze. Dzięki temu powstał serial niemiecko-francusko- włoski, który w latach 1971-1974 cieszył się wielką popularnością. Teraz także jedna ze stacji postanowiła nakręcić i wyemitować nowy serial, który zbiera pozytywne recenzje. Nie zapominajmy o tym, że w pierwszej kolejności należy przeczytać książkę, a potem dopiero ewentualnie można obejrzeć serial.

“Złoty trójkąt”


Kapitan Patrycjusz Belval, kaleka wojenny, udaremnia próbę porwania młodej, atrakcyjnej pielęgniarki, która znana jest pod pseudonimem Mateczka Koral. Patrycjusz zachwycony jest urodą kobiety, ale ta już ma męża, który sam staje się ofiarą porwania. Wkrótce mąż zostaje odnaleziony. A dokładnie zostaje znalezione jego ciało, ponieważ ktoś go zamordował. Okazuje się, że sprawa jego śmierci może mieć większe dno. Belval i Koralia ze zdumieniem stwierdzają, że oboje są w posiadaniu dwóch połówek ametystu, który na dodatek idealnie do siebie pasują. No i to zdjęcie – ktoś zestawił zdjęcie mężczyzny i kobiety w jednym albumie. Czy to możliwe, że główny bohater i pielęgniarka są w jakiś sposób ze sobą powiązani. Aby wyjaśnić tą tajemnicę Belval, przy pomocy zaufanego człowieka, postanawia poprosić o pomoc Arsene Lupina. Tylko, że wszyscy myślą, iż ten człowiek nie żyje.